Apie programą

„Sparnai“ – tai praktinė galimybė talentingiems žmonėms pasisemti patirties apie itin dinamišką ir įdomią eksporto sritį, įgyti tarptautinės eksporto projektų valdymo patirties.

 

Programos dalyviams – tai galimybė įgyti eksporto proceso valdymo, vadybos ir konsultavimo žinių ir prisidėti prie tarptautinių projektų įgyvendinimo.

Menkas eksporto rinkų pažinimas ir eksporto kompetencijų trūkumas yra vienos didžiausių kliūčių, stabdančių smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą į užsienį. Šią situaciją ir imasi keisti „Sparnų“ programos dalyviai.

Programą sudaro

Dalyvių atranka

Prisijungti prie programos kviečiami universitetinį išsilavinimą turintys asmenys. Sėkmingai atranką įveikę kandidatai prisijungia prie „Verslios Lietuvos“ komandos ir tampa projektų vadovais.

20181210VersliLietuva1994.JPG
20181210VersliLietuva1996.JPG

Mokymai ir mentorystė

Įgyti reikiamų eksporto žinių programos dalyviams padeda suteikiamas mokymų paketas, „Versli Lietuva“ kolegos bei mentoriai. Programos metu dalyviai bus supažindinami su verslo ir eksporto plėtros vadybos, rinkodaros, verslo skatinimo ir kitomis pažangiomis praktikomis.

Rotacijos įmonėse

Kiekvienas programos „Sparnai“ dalyvis po pusmetį dirba eksporto projekto vadovais perspektyvių Lietuvos eksporto sektorių įmonėse. Programos metu iš viso įvyksta dvi rotacijos – dalyviai įgyja patirties dviejose skirtingose įmonėse. Čia jie rūpinasi klientų užsienyje paieška, pasirengimu dalyvauti tarptautinėse parodose, atlieka rinkos tyrimus, planuoja rinkodarinius veiksmus įeinant į naujas rinkas.

20181210VersliLietuva1983.JPG

Mentoriai

Darius_Mockevičius.jpg

DARIUS MOCKEVIČIUS

„Foris Consulta“ bendrasavininkis

Laimi ir verslas, ir programos dalyviai

Eksporto lyderių programa „Sparnai“ sukurią erdvę augti ir tobulėti visoms bendradarbiaujančioms pusėms. Programos dalyviams – tai galimybė įgyti eksporto proceso valdymo, vadybos, konsultavimo žinių ir prisidėti prie tarptautinių projektų įgyvendinimo.

 

Per metus įgyjama unikali patirtis iš dviejų skirtingų verslo sektorių ir įmonių tampa tvirtu pagrindu sėkmingai profesinei karjerai. Verslui naujo profesionalaus, motyvuoto darbuotojo atėjimas reiškia daugiau galimybių, kompetencijų ir pagalbos užkariaujant užsienio rinkas.

2018 - 2020 metų programos rezultatai

66

Lietuvos eksportuojančios įmonės

tarptautinės parodos

24

verslo vizitai į užsienį

34

preliminarių kontraktų vertė

15,3 mln. Eur

įvykdytų pardavimų vertė

2,8 mln. Eur

NPS rekomendavimo indeksas

81

Tarptautinis įvertinimas

2014 m. lapkritį Dubajuje vykusioje Tarptautinio prekybos centro (angl. International Trade Centre) rengiamoje konferencijoje jaunųjų eksporto lyderių programa „Sparnai“ pelnė geriausio projekto vardą išsivysčiusių šalių kategorijoje ir buvo įvardinta kaip viena geriausių eksporto iniciatyvų pasaulyje.

Programa pirmą kartą įgyvendinta 2013-2015 m. Antrą kartą eksporto lyderių programa „Sparnai“ startavo 2018 m. ir vyko iki 2020 m. liepos. Trečioji programa vyks nuo 2020 m. lapkričio iki 2021 m. gruodžio.